Amazon plánuje do konce roku zvýšit počet zaměstnanců v České republice na více než 4 000

Amazon letos plánuje v České republice vytvořit více než 1 000 nových pracovních míst. Ty budou určené pro lidi s různými zkušenostmi, vzděláním a dovednostmi – od inženýrů, analytiků a specialistů HR až po absolventy vysokoškolského studia či pracovníky bez jakýchkoli specifických zkušeností. Amazon otevře nové pozice jak v pražské korporátní kanceláři v Dejvicích, tak ve dvou logistických centrech v Dobrovízi.

 

Nově vzniklé pracovní příležitosti v České republice jsou součástí celoevropského plánu otevřít na 15 000 nových pracovních míst. To je dosud nejvyšší počet zaměstnanců, který Amazon přijme během jednoho roku. Všichni zaměstnanci Amazonu v České republice pobírají atraktivní plat a mohou využívat množství benefitů a příležitostí kariérního posunu včetně postupu na manažerské pozice.

 

Amazon působí po celé Evropě, kde provozuje více než stovku korporátních, distribučních, prodejních i zákaznických center a regionální datacentra Amazon Web Services. Evropskou síť doplňuje 15 vývojových center, která se zaměřují na inovace v mnoha oblastech, včetně prodejních webových stránek, mobilních aplikací, digitálních médií a softwaru, vývoje technologie rozpoznávání hlasu, služby Prime Air či cloudových služeb.

 

„Pokračujeme v investicích do distribuce, zákaznických služeb, cloudových technologií, výzkumu a vývoje, strojového učení, pokročilé logistiky a mnoha dalších odvětví,” říká Xavier Garambois, viceprezident Amazon EU Retail. „Spolu s těmito investicemi roste i počet nových pracovních příležitostí. Těšíme se, že letos v týmu přivítáme rekordní počet nových členů. Ti budou spolu se stávajícími pracovníky pracovat na nových inovacích, které nám pomohou zvyšovat laťku zákaznické spokojenosti,” vysvětluje Xavier Garambois.

 

„Amazon v České republice i nadále investuje prostředky do nové infrastruktury a rozvoje zaměstnanců, abychom dokázali dál růst zároveň plnit potřeby našich zákazníků,“ vysvětluje Steven Harman, provozní ředitel Amazonu pro kontinentální Evropu. „V Česku nacházíme mnoho zaměstnanců, kteří chtějí využít příležitosti a získat zkušenosti ve společnosti, jež se neustále snaží vylepšovat služby pro své zákazníky. Všechny naše pracovní pozice nabízejí konkurenceschopné platy a zaměstnanecké benefity. Bude nám potěšením letos přivítat nové zaměstnance,“ dodává Steven Harman.

 

Career Choice

Program Amazonu Career Choice pomáhá vzdělávat své zaměstnance, aby mohli zastávat poptávané pracovní pozice nejen v Amazonu, ale i jiných společnostech. V rámci programu proplácí Amazon zaměstnancům až 120 000 Kč na výuku kurzů nehledě na to, zda jsou nově nabyté znalosti relevantní pro jejich budoucí kariéru v Amazonu.  Career Choice se doposud zúčastnilo již 2000 zaměstnanců po celé Evropě a denně se hlásí další a další. Pro více informací o práci v Amazonu navštivte http://www.pracevamazonu.cz.

 

O společnosti Amazon

Společnost se řídí čtyřmi základními principy: raději důraz na zákazníka než na konkurenci, záliba v inovacích, příslib funkční a provozní dokonalosti a přemýšlení v dlouhodobém horizontu. Mezi produkty a služby, jejichž průkopníkem je Amazon, patří zákaznická hodnocení, 1-Click shopping, personalizovaná doporučení, Prime, Fulfilment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, Fire TV, Amazon Echo, Alexa a řada dalších. Pro více informací navštivte www.amazon.com/about

 

loading