Novoroční

Pozoruji, jak se v médiích koncem roku hodnotí průběh posledních dvanácti měsíců  a hlasuje se, co je téma roku. Který termín, výraz se dá označit za téma roku v HR? Na první dobrou mne napadá talent recruitment,  employer branding a sociální sítě. V zásadě témata týkající se náboru, který se tento rok stal snad nejdůležitějším HR procesem a přispěl také k významnému zviditelnění HR ve firmě. V době kritického nedostatku lidí na trhu práce si mnozí ředitelé uvědomili důležitost HR a postupně se tak na pozice recruiterů dostávají zkušenější a strategičtěji uvažující lidé, kteří dokáží oslovit  

Tématu recruitmentu se proto věnujeme ve vánočním čísle HR fora. Zajímá nás, s jakými novinkami trh v této oblasti přišel, jak lze měřit efektivitu náborového procesu, jak se jako zaměstnavatel zviditelnit u co největšího počtu uživatelů na sociálních sítích a jak dobře to funguje v praxi?

Co bude téma roku nadcházejícího? Těžko říci… Přesto jsme při průzkumu mezi našimi členy zjistili, že největší zájem bude o performance management, který se v mnohých společnostech významně proměňuje a přestává být pouze nástrojem k odměňování. Tématem určitě bude také age-management – stárnutí populace a tím i našich zaměstnanců, soužití generací a předávání si znalostí a zkušeností v rámci firmy. I tato témata budeme otevírat na naší výroční konferenci HR know how, která se bude konat 24. 5. ve Slovanském domě pod názvem Férovost – cesta k prosperitě. A věřím, že se s mnohými z vás na této konferenci potkáme a vzájemně si naše zkušenosti v této oblasti vyměníme.

 

Milé čtenářky, milí čtenáři, přeji Vám krásné svátky, plné pohody a úspěšný nový rok 2017. Těším se na setkávání se s Vámi jak na našich akcích,  tak nad stránkami našeho časopisu.

loading