Smířit se se svou nedokonalostí

Nechtějte se změnit. Přijměte se takoví, jací jste. To je nejlepší cesta k vlastnímu rozvoji, říká DANIEL OFMAN. Autor unikátní rozvojové techniky vystoupil na loňské konferenci PMF Světová laboratoř lídrů.

 

Jako jeden z mála Evropanů jste vymyslel a vyvíjíte rozvojový koncept. Jak jste na myšlenku klíčových vlastností přišel?

Od konce osmdesátých let tady bylo takové hnutí zaměřené na programy na zvyšování kvality. Toho jsem se jako inženýr také účastnil. Uvědomil jsem si ale, že nejde jen o kvalitu produktů, ale o kvalitu lidí. A jedno úterý v roce 1979 na obědě jsem dostal nápad. A ten nápad jsem si hned napsal na flipchart a ukázal jsem ho svým kolegům. Nevěděl jsem v té chvíli, jak obrovsky to změní můj život.

Co je podstatou vašeho konceptu?

Jde o to, že lidé se rodí s určitými vlastnostmi. Říkám jim základní vlastnosti. Empatie, odhodlanost, existují stovky různých vlastností, které můžeme mít. My jich do vínku při narození dostaneme hned několik. Pokud jsme schopni tyto vlastnosti uplatnit v práci, tak se cítíme dobře a to, co děláme, je smysluplné.

Krása těch základních dobrých vlastností totiž spočívá v tom, že nevyžaduje žádné úsilí je uplatňovat. Když jste se narodila jako precizní člověk, tak budete precizní v každé situaci a nic pro to nemusíte dělat. Tohle vám ohromně zjednodušuje život.

 

Rozhovor s Danielem Ofmanem si přečtěte v únorovém vydání časopisu HR forum

The post Smířit se se svou nedokonalostí appeared first on PMF Studovna.

Vložte komentář

loading