Tři otázky pro Louise Evans

Tři otázky pro Louise Evans

Na světové laboratoři lídrů vystoupí známá britská koučka Louise Evans, hvězda Ted Talku. Představí zde svou originální metodu Pěti židlí. Zájemci si budou moci koupit i její knihu.

 

 V čem spočívá vaše metoda pěti židlí?

 Pět židlí představuje pět možností. Pět možností, jak reagovat na komunikační situaci. Co tvoří firmu? V podstatě konverzace lidí ve firmě a mimo ni. Ukazuji, co se stane, když lidé volí určitý typ odpovědí, který je metaforicky znázorněn různými židlemi. Některé reakce vedou ke kooperaci a růstu jiné k opaku.  Tato metoda posiluje selfmanagement.

 

 Jak reagují lidé na to, když se seznámí s vaší metodou nebo projdou vaším tréninkem?

 Díky metodě pěti židlí si uvědomíte, že v každé situaci máte možnost volby. Často si myslíme, že jednáme nějak, protože musíme. Nebo se cítíme do nějaké situace dotlačených. Metoda pěti židlí funguje nejlépe, když je doplněna koučinkem nebo když se aplikujeme celofiremně. Právě na takovou jednu zakázku pracuji s jednou belgickou korporací. Jedná se o změnu firemní kultury. Výborně se hodí pro řešení multikulturalních transformací.

 

Co si odnesou účastníci Světové laboratoře lídrů z vaší přednášky?

Jednak pochopí přesně co židle v metodě znamená, a mohou si uvědomit, na které se nejčastěji setkávají. V druhé části přednášky si ukážeme praktické příklady, jak pět židlí aplikovat ve svém životě a ve firmě. Všichni účastníci obdrží malý dárek, který jim bude připomínat, aby si uvědomovali své židle.

 

loading