Získejte zdravé, výkonné a spokojené zaměstnance. Pořiďte jim MultiSport kartu, nebo pro ně zajistěte den zdraví

Pokud přemýšlíte, čím potěšit své zaměstnance a zároveň přispět k jejich psychickému i fyzickému zdraví, karta MultiSport nebo den zdraví budou tím pravým, což potvrzuje i nejnovější průzkum Aon Benefit Survey 2017. Podle něj nabízejí sportovní aktivity jako zaměstnaneckou výhodu již více než dvě třetiny českých firem. Nejčastějším spontánně zmiňovaným zaměstnaneckým benefitem se pak v tomto průzkumu staly dny zdraví, které v poslední době slaví mezi firmami velký úspěch.

 

Multisport

 

 

 

 

 

 

Proč nabídnou kartu MultiSport zaměstnancům?

Tím nejzásadnějším důvodem je skutečnost, že v dnešní době je třeba pracovní vytížení zaměstnanců nějak kompenzovat. Zdravý a odpočatý zaměstnanec je produktivní zaměstnanec. S kartou MultiSport mohou vaši zaměstnanci denně navštívit jedno z více než 1 500 sportovních a relaxačních zařízení po celé České republice a Slovensku. Najdete zde nejen fitness centra, skupinové lekce, raketové sporty, zdravotní cvičení, bazény a lezecké stěny, ale například také sauny, solné jeskyně a wellness. „Partnerskou síť se snažíme neustále zlepšovat a rozšiřovat zejména o aktivity, které mají skutečný dopad na fyzickou a psychickou kondici zaměstnanců. Oblíbené jsou hlavně posilovny, skupinové lekce, bazény, wellness a badminton,” uvádí Marián Škripecký, jednatel společnosti MultiSport. Celkově můžete s kartou vyzkoušet více než 260 druhů aktivit.

Za tuto kartu navíc nemusíte jako firma utratit ani korunu. Máte na vybranou. Buď kartu zaměstnanci pouze zprostředkujete a on si ji platí měsíčně sám, MultiSport 2nebo mu na ni můžete libovolnou výší přispívat, či mu ji kompletně hradit. „Ideální situace je, kdy zaměstnavatel přispívá na kartu alespoň určitou částkou. Díky tomu se aktivizuje skupina, která se cvičením doposud z finančních důvodů nezačala, nebo neměla tu správnou motivaci a příležitost. Proto se snažíme firmy v těchto příspěvcích podpořit a v případě, kdy se na placení finančně spolupodílí, jim snížíme celkovou cenu karty. Máme totiž vyzkoušeno, že tento model firmu dlouhodobě rozhýbe a to je naším cílem,“ vysvětluje Škripecký, který zároveň dodává, že karta MultiSport je čím dál častěji žádaným benefitem při pohovorech a celkově posiluje loajalitu zaměstnanců. Jako další výhody pak vyzdvihuje spolupráci bez závazků a minimální administrativu.

 

 Jednou z velkých předností karty je fakt, že plně hradí vstupy do 99 % všech zařízení. Na pouhých sedmnácti místech se pak určitá část ceny doplácí. Zpravidla se jedná o luxusní saunová a wellness centra. Kartu MultiSport v současnosti využívá v ČR bezmála 70 tisíc zaměstnanců ve více než 2 000 společnostech. Karta je nepřenosná, ale lze doobjednat také doprovodné karty pro rodinné příslušníky. Navíc je daňově výhodným benefitem pro firmu i zaměstnance.

 

Den zdraví aneb akce, na kterou vaši zaměstnanci nezapomenou

Pokud vám zní tato fráze jako klišé, opak je pravdou. Podle zmiňovaného průzkumu se totiž nejčastěji spontánně zmiňovaným zaměstnaneckým benefitem staly právě dny zdraví. Můžete si tak být jisti, že pokud se rozhodnete akci v podobném duchu uspořádat i u vás ve firmě, dlouho na ni nikdo nezapomene. Jedná se o stále netradiční, ale přesto oblíbený a rozšiřující se způsob, jak dát zaměstnancům najevo, že vám na nich a na jejich spokojenosti a zdraví opravdu záleží.

„Dny zdraví se standardně odehrávají v různých místnostech ve firmě. Tyto prostory se dočasně promění na sportoviště. Nejčastěji firmy volí kombinaci cvičebních lekcí s trenéry, masáže, tělesnou analýzu pomocí profesionálního přístroje a sportovně-společenské hry. Oblíbená je i ergonomie pracovního místa, kdy zaměstnance například učíme, jak správně sedět u počítače a efektivně se protáhnout. Jsme zvyklí pořádat akce v továrních halách i v kancelářích velkých výrobních řetězců. Problém pro nás nepředstavuje ani malý prostor, vždy si nějak poradíme. Právě to považujeme za naši velkou přednost. Pokaždé se snažíme klientovi ušít akci na míru, aby byli všichni spokojeni,“ vysvětluje Jana Jakušev Šrýtrová z eventového oddělení společnosti MultiSport s tím, že finanční náročnost i rozsah dne zdraví se odvíjí od potřeb a možností klienta. Cenově je však dostupný pro každou společnost. Kromě dnů zdraví organizuje MultiSport pro firmy také nejrůznější teambuildingy, workshopy a family days, kde firmy často zapojí do programu i děti a rodinné příslušníky

 

MultiSport 3

MultiSport 4

 

loading