26.10.2021

HR Excellence Award Summit

Dne 21. října 2021 jsme se konečně dočkali veřejného představení projektů, přihlášených do soutěže o nejlepší personální projekt HR Excellence Award 2020.Do soutěže se vloni přihlásil rekordní počet 32 projektů. Původně měly být vyhlášeny vítězné projekty a představeny všechny přihlášené projekty na HREA Summitu v listopadu 2020 v Praze, kde měl být i auditoriem už tradičně vybrán projekt, který získá Cenu veřejnosti. Vzhledem k nouzovému stavu a epidemiologické situaci, jsme však Summit, který je především o osobním setkávání a sdílení, uskutečnili v prostorách OKsystem v Praze. až 21.října 2021.Z vloni přihlášených projektů pak letos účastníci měli možnost shlédnout 22 projektů. Protože se HREA 2020 konala ve složitém období pandemie, tak se řada projektů zaměřila na roli HR v době covidové. Sdílela například témata online vzdělávání, online recruitmentu, podpory zaměstnanců na home office, metody řízení lidí na dálku, online onboarding, ale i téma outplacementu či digitalizace HR a téma CSR. Přesto předváděné projekty byly inspirativní i pro současnost, a proto si účastníci odnášeli mimo zážitků z diskuzí s kolegy i mnoho poznámek.Cenu veřejnosti pak získala společnost McDonald´s za projekt Virtuální vzdělávání ve společnosti McDonald´s.

Připomínáme projekty, které získaly cenu v jednotlivých kategoriích tak, jak je vybrala porota, ve které zasedla Eva Hejlová, viceprezidentka People Management Fora, Alena Kazdová, šéfredaktorka časopisu HR forum a Alena Zímová, specialistka strategie a rozvoje HR ve VZP. A porota se shodla v tom, že vybrat ty nejlepší bylo skutečně těžké, protože všechny projekty byly velmi inspirativní.Výsledky HREA 2020Vítězem v kategorii Velké společnosti se stala společnost dm drogerie markt za projekt dm Akademie a Profesní kvalifikace Drogista, který má mezinárodní přesah a významně obohatil o novou kvalifikaci do Národní soustavy kvalifikací.V kategorii malé a střední firmy do 500 zaměstnanců první místo obsadila Technická Univerzita Liberec za projekt: SMEs Human Resource Attraction, Retention and Performance Enhancement Network – SHARPEN, který na mezinárodní i národní úrovni propojuje podniky a školy a pomáhá pro firmy připravovat nové HR manažery.V nové kategorii Podpora zaměstnanců v době Covidu si prvenství odnesla společnost Stock Plzeň Božkov s.r.o. za projekt: STOCK EDU, který pomáhal zaměstnancům – rodičům při distančním vzdělávání jejich dětí v době jarního nouzového stavu.Cenu prezidenta PMF obdrží projekty společnosti OKIN Business Process Services, kdy náborové oddělení místo recruitmentu muselo podpořit hromadné propouštění a pomohlo propouštěným zaměstnancům získat novou práci u jiných zaměstnavatelů - Outplacement – nová role náboráře.

Děkujeme také partnerům, kteří soutěž podpořili: generálnímu partnerovi Sodexo Benefity a partnerům Ceny HREA: OKsystem, ImageLab, Orea Hotels & Resorts a Gopas.A těšíme se na projekty roku 2022.Fotografie z akce zde: https://hrforum.cz/o-nas/fotografie/hrea/

Další aktuality

Chcete dostávat aktuality přímo do e-mailu?

Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.