Časopis HR Forum,
který vás inspiruje

Vydáváme odborný časopis HR forum, který představuje trendy a novinky v oblasti HR. Vychází již od roku 1998 a ve svém oboru je nejznámějším periodikem.

Nejnovější číslo

HR forum 3/2024

V červnovém HR forum publikujeme profilový rozhovor se Ctiradem Lolkem, HR ředitelem Komerční banky. Dozvíte se, jak v bance rozvíjejí flexibilitu a diverzitu, mezigenerační spolupráci, jak podporují kariéru žen a rovnost v odměňování. Určitě vás zaujme článek věnovaný vztahům na pracovišti: Co lidi na šéfech nejvíc štve a kdo za to může? Byznysem hýbe trend robotizace, publikujeme výstupy výzkumu Státního zdravotního ústavu o dopadech robotizace na psychické zdraví zaměstnanců. Zajímavý pohled na vztah firemní kultury a využívání tzv. whistleblowing přináší článek Karla Koláře z PwC. Po řadě let, kdy se o efektivitě vzdělávání hodně mluvilo, ale nástroje pro hodnocení chyběly, vznikl ve společnosti Firemní vzdělávání systém hodnocení kvality vzdělávání dospělých RATEA. Jak funguje a jak pomůže firmám a vzdělavatelům? Dozvíte v červnovém HR forum. V časopisu mapujeme situaci na trhu práce v segmentu start upů, hovoří o ní Filip Mikschik, zakladatel a CEO platformy Startupjobs. Časopis v červnu doplňuje příloha Trendy ve firemním vzdělávání.

Chci objednat

Časopis HR forum

Časopis HR forum je ve svém oboru nejznámějším a uznávaným odborným časopisem. Je určený všem, kteří se zajímají o trendy a novinky v HR, vedou lidi a rozvíjí své týmy nebo se chtějí posouvat ve vlastním rozvoji.

Časopis vychází 6krát ročně, vždy v sudém měsíci roku. Třikrát v roce je doplněn o samostatné speciální přílohy.
Časopis můžete mít nejen v tištěné podobě, ale nově také v digitální podobě na hrforum.munipolis.cz .

V časopise najdete informace o HR managementu z tuzemska i ze světa, konkrétní příklady z praxe, příběhy úspěšných firem a jejich lídrů, rozhovory s osobnostmi z oblasti HR, data, průzkumy, prognózy a informace, které HR potřebuje, aby bylo strategickým partnerem vedení a mnoho dalšího.
Součástí ročního předplatného časopisu je i každý týden zasílání on line informací ze světa HR ve službě Zprávy PMF@Selflearning. 
Časopis si můžete předplatit na celý rok nebo koupit jen jednotlivá vydání. Staňte se našimi členy a časopis budete mít zdarma.

.

Chci objednat

Témata pro rok 2024

Únor
Trendy trhu práce (efektivní nábor a onboarding, outplacement, sociální sítě)
Firemní kultura (diverzita, Employee Experience)
Duben
Interní komunikace a role HR
Age management a mezigenerační spolupráce
Příloha: Zdravá firma a benefity
Červen
Trendy v HR
Pracoviště budoucnosti
Příloha: Trendy ve firemním vzdělávání
Srpen
Osobní rozvoj a work life balance
Jak udržet klíčové lidi

Říjen
Talent management
Duševní zdraví organizace
Příloha: Technologie pro HR

Prosinec
Motivace, odměňování a leadership
Data mění HR – jak s nimi pracovat

Cena časopisu

Tištěná verze
Roční předplatné pro ČR

zahrnuje 6 vydání časopisu, 3 tematické přílohy
a 52 zpráv PMF@Selflearning

Cena: 1 600 Kč bez DPH

Akce pro státní správu: 900 Kč bez DPH
Studentské: 990 Kč vč. DPH (neobsahuje zprávy PMF@Selflearning)

Jedno číslo: 267 Kč bez DPH

Objednat

Tištěná verze
Roční předplatné pro SK

zahrnuje 6 vydání
časopisu a 3 tematické přílohy

Cena: 66 Euro

Jedno číslo: 11 Euro
Objednat

Digitální verze

Roční předplatné zahrnuje 6 vydání časopisu a
3 tematické přílohy na
https://hrforum.munipolis.cz/
Cena ročního předplatného: 900 Kč bez DPH
 Jedno vydání PDF zaslání mailem: 150 kč
bez DPH

Roční předplatné PDF plus tištěná verze
Cena 2000 kč
bez DPH

Objednat na info@pmf-hr.com

Objednat

Předchozí čísla

HR Forum 2/2024

Hlavním tématem dubnového HR fora je Umělá inteligence v HR a práce s daty. V profilovém rozhovoru s Erikou Vorlovou, Chief Services Officer ve společnosti GasNet, hovoříme o ESG, která se pro firmy stává důležitou konkurenční výhodou. V rozhovoru s ní se dozvíte, jak GasNet podporuje rovné šance žen v zaměstnávání na všech úrovních managementu. Firma podporuje flexibilitu, aby nepřišla o talenty. Dalším velmi inspirativním tématem, které GasNet úspěšně řeší, je Equal Pay Gap neboli rovnost v odměňování mezi muži a ženami. Dlouhodobý nedostatek pracovní síly v ČR se neobejde bez zaměstnávání zahraničních pracovníků. Máme na to efektivní strategii? Dozvíte se v článku Proč se neobejdeme bez efektivní migrační strategie. Doba mění požadavky na top manažery. Jaké jsou trendy náboru špičkových manažerů? I o tom dubnovém HR forum píšeme.

Koupit toto číslo

HR Forum 1/2024

Únorové vydání časopisu HR forum publikuje výstupy studie poradenské společnosti Korn Ferry o trendech v HR v roce 2024. Dále se v časopise dočtete o tom, jak se mění role lovců hlav (headhunterů), kteří se kromě náboru top manažerů nyní už zaměřují i na přípravu nástupců současné generace špičkových manažerů. „Český dělník soutěží s asijským robotem,“ hodnotí výstižně téma konkurenceschopnosti průmyslu v globálním měřítku v profilovém rozhovoru Vítězslav Lukáš, jednatel společnosti ABB Česká republika. V rozhovoru s ním se věnujeme významu automatizace a robotizace pro rozvoj lidí. V HR foru pokračujeme v představování projektů oceněných v soutěži HREA 2023 o nejlepší HR projekt. Dozvíte, jak probíhal projekt Indonésie, který realizovala společnost Škoda Group, K oceněným projektům patří projekt Ministerstva zdravotnictví, který se týkal interního rozvoje talentů.

Koupit toto číslo

HR Forum 6/2023

Adventní a vánoční čas je ideální pro meditaci a přemýšlení o našem vlastním životě, co jsme během roku zvládli, prožili, co chceme zlepšit, kam chceme jít, kdo jsme a jaký chceme dát svému životu smysl. I proto jsme do profilového rozhovoru oslovili Janku Chudlíkovou, koučku, lektorku, mentoru, influencerku. Tvrdí, že se svými klienty a ve firmách nakonec vždy řeší sebehodnotu, sebevědomí amezilidské vztahy. Do soutěže o nejlepší HR projekty - HREA se jich letos přihlásilo víc než 40. V časopisu představujeme vítěze a oceněné projekty. Hodně se mluví o diverzitě, ale jaká je realita ve firmách ukazuje průzkum Jsme fér, který komentuje Lenka Sovová. Jak motivovat lidi k seberozvoji? Odpovídá Lucie Spáčilová z Performie. Valér Dzvoník z O2 je velký fanda firemního vzdělávání, dělá ho netradičně nejen u svého zaměstnavatele, ale také pro studenty na vysokých školách.

Koupit toto číslo

HR forum 5/2023

V časopise najdete profilový rozhovor s Liborem Sehnalem, personálním ředitelem společnosti ACG Flat Glass Czech Republic, pro niž jsou už skoro 20 let lidé na prvním místě.  Dalším tématem je péče o zdraví zaměstnanců. Psychiatryně a koučka Jana Peclová a ergonom a fyzioterapeut Tomáš Mixa doporučují firmám, aby od hašení požáru přešli k řízení odolnosti. Jak se připravit na reporting o ESG se dočtete v rozhovoru s Lenkou Sovovou. Plavba na lodi je krásné hobby Evy Rakárové ze společnosti ACE Consulting, která tento koníček přenesla do manažerského vzdělávání. A pokud nechcete přijít o kandidáty, přečtěte si Tipy a triky Hany Slačálkové z Performie. Jak využívat moderní technologie a AI v HR, o tom se dočtete v příloze Technologie pro HR, kde zveřejňujeme i tabulku poskytovatelů technologií pro HR. Přejeme vám inspirativní čtení!

Koupit toto číslo

HR forum 4/2023

Časopis přináší profilový rozhovor s Janou Havlíčkovou, HR ředitelkou společnosti Preciosa. V něm se dozvíte, jak se v této společnosti prolíná tradice s budoucností, či  jací jsou lidé v křišťálovém království. Dále zde najdete rozhovor s mezinárodně uznávaným strategickým vyjednavačem Radimem Paříkem, který stojí v čele Asociace vyjednávačů v ČR a na Slovensku nebo  s Richardem Dobešem, šéfem českého Krauthammeru, který podrobně popisuje, jak se v 21. století mění vzdělávání. Představujeme také Asociaci korporátních ombudsmanů pro zaměstnance, o které jsme si povídali s Miroslavou Jelínkovou a Kateřinou Drahotovou. Najdete zde i desatero hořkých i sladkých zkušeností psycholožky Beáty Holé se zaváděním firemních hodnot. V článku z pera Jiřího Berana se dozvíte o fenoménu vertikálního vzdělávání.

Koupit toto číslo

HR forum 3/2023

Nevíte, kde a jak brát nové talenty? Inspiraci přináší v HR foru Hana Velíšková ze společnosti Mondi, která hledá 200 nových lidí na různé pozice a řeší to i rekvalifikacemi.Před 30 lety vznikla Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů, dnes se nazývá People Management Forum – co znamenalo uplynulých 30 let pro vývoj moderní české personalistiky? Dočtete se v anketě HR fora.V profilovém rozhovoru s Jaroslavem Křížem, vedoucím personálního oddělení magistrátu Hradec Králové se dozvíte, jak vypadá HR ve veřejné sféře. Možná by se byznys od veřejné správy mohl lecčím inspirovat .

Koupit toto číslo

HR Forum 2/2023

Právě vychází dubnové HR forum! Navíc s přílohou Zdravá firma a benefity, která představuje trendy v poskytování benefitů a také zástupce poskytovatelů benefitních služeb! V časopisu HR forum najdete rozhovor se Zdeňkou Matouškovou, HR ředitelkou Nestlé ČR a Slovensko, o kolektivním vyjednávání. Dozvíte se, proč pro Zdeňku Matouškovou není kolektivní vyjednávání souboj v ringu a proč odbory považuje za prodlouženou ruku managementu. Věřím, že vás zaujme i článek Jindry Benka Proč mladí po pár letech opouštějí korporát?, který ukazuje, jak se mění trh práce vzhledem k nastupujícím generacím, které požadují více kreativity, samostatnosti a odpovědnosti za svěřené projekty. Jak by se korporát měl změnit, aby těmto očekáváním dostál? I to se v článku dočtete.

Koupit toto číslo

HR forum 1/2023

Rozhovor s Jitkou Adámkovou, Chief HR officer a členka management boardu T-Mobile CZ a Slovak Telekom, 5 tipů, jak posilovat loajalitu zaměstnanců, Podstatou leadershipu je komunikace, Inspirace z firem, které získaly ocenění Zdravý podnik

Koupit toto číslo
Alena Kazdová
šéfredaktorka HR forum
Jolana Nováková
inzerce, PR články
Tereza Havlásková
Koupě časopisu

Chcete dostávat aktuality přímo do e-mailu?

Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.