Vydáváme odborný časopis HR forum, který představuje trendy a novinky v oblasti HR. Vychází již od roku 1998 a ve svém oboru je nejznámějším periodikem.
V srpnovém HR foru najdete profilový rozhovor s Klárou Escobar, HR ředitelkou Skupiny MONETA. Hovořili jsme s ní o diverzitě, mezigenerační spolupráci, o tom, jak v Monetě řeší rovné odměňování mužů a žen, flexibilitu a jaké lidi a na jaké pozice nejvíce hledají. Určitě vás zaujme i článek Jana Urigy o inovativních firmách, v němž rozebírá rozdíly mezi inovativní a neinovativní firemní kulturou. Pokud přemýšlíte o tom, jak si co nejlépe vyčistit hlavu a co nejvíce se odreagovat, určitě si přečtěte zkušenost Moniky Rousové s jejím už několikátým putováním do Santiaga de Compostela. Užitečné poučení zprostředkovává i článek 5 chyb, které děláme v interní komunikaci, a jak z toho ven. V rozhovoru s psycholožkou a psychoterapeutkou Pavlou Táborskou se dozvíte, jak a proč vznikají závislosti a jakou roli v jejich vzniku a rozvoji může sehrát firemní kultura. Ta totiž může být za určité situace spouštěčem, nebo naopak preventivním faktorem vzniku závislostí. Zkušenosti z mnohaleté práce v rozvoji středního managementu a mistrů sdílí v srpnovém HR foru Marie Váňová ze společnosti PeopleX. Pokud se zajímáte o spravedlivé odměňování, určitě si nenechte ujít povídání s ekonomickou expertkou Lenkou Farkačovou.
Časopis HR forum je ve svém oboru nejznámějším a uznávaným odborným časopisem. Je určený všem, kteří se zajímají o trendy a novinky v HR, vedou lidi a rozvíjí své týmy nebo se chtějí posouvat ve vlastním rozvoji.
Časopis vychází 6krát ročně, vždy v sudém měsíci roku. Třikrát v roce je doplněn o samostatné speciální přílohy.
Časopis můžete mít nejen v tištěné podobě, ale nově také v digitální podobě na hrforum.munipolis.cz .
V časopise najdete informace o HR managementu z tuzemska i ze světa, konkrétní příklady z praxe, příběhy úspěšných firem a jejich lídrů, rozhovory s osobnostmi z oblasti HR, data, průzkumy, prognózy a informace, které HR potřebuje, aby bylo strategickým partnerem vedení a mnoho dalšího.
Součástí ročního předplatného časopisu je i každý týden zasílání on line informací ze světa HR ve službě Zprávy PMF@Selflearning.
Časopis si můžete předplatit na celý rok nebo koupit jen jednotlivá vydání. Staňte se našimi členy a časopis budete mít zdarma.
.
Únor
Trendy trhu práce (efektivní nábor a onboarding, outplacement, sociální sítě)
Firemní kultura (diverzita, Employee Experience)
Duben
Interní komunikace a role HR
Age management a mezigenerační spolupráce
Příloha: Zdravá firma a benefity
Červen
Trendy v HR
Pracoviště budoucnosti
Příloha: Trendy ve firemním vzdělávání
Srpen
Osobní rozvoj a work life balance
Jak udržet klíčové lidi
Říjen
Talent management
Duševní zdraví organizace
Příloha: Technologie pro HR
Prosinec
Motivace, odměňování a leadership
Data mění HR – jak s nimi pracovat
zahrnuje 6 vydání časopisu, 3 tematické přílohy
a 52 zpráv PMF@Selflearning
Cena: 1 600 Kč bez DPH
Akce pro státní správu: 900 Kč bez DPH
Studentské: 990 Kč vč. DPH (neobsahuje zprávy PMF@Selflearning)
Jedno číslo: 267 Kč bez DPH
zahrnuje 6 vydání
časopisu a 3 tematické přílohy
Cena: 66 Euro
Roční předplatné zahrnuje 6 vydání časopisu a
3 tematické přílohy na
https://hrforum.munipolis.cz/
Cena ročního předplatného: 900 Kč bez DPH
Jedno vydání PDF zaslání mailem: 150 kč bez DPH
Roční předplatné PDF plus tištěná verze
Cena 2000 kč bez DPH
Objednat na info@pmf-hr.com
V červnovém HR forum publikujeme profilový rozhovor se Ctiradem Lolkem, HR ředitelem Komerční banky. Dozvíte se, jak v bance rozvíjejí flexibilitu a diverzitu, mezigenerační spolupráci, jak podporují kariéru žen a rovnost v odměňování. Určitě vás zaujme článek věnovaný vztahům na pracovišti: Co lidi na šéfech nejvíc štve a kdo za to může? Byznysem hýbe trend robotizace, publikujeme výstupy výzkumu Státního zdravotního ústavu o dopadech robotizace na psychické zdraví zaměstnanců. Zajímavý pohled na vztah firemní kultury a využívání tzv. whistleblowing přináší článek Karla Koláře z PwC. Po řadě let, kdy se o efektivitě vzdělávání hodně mluvilo, ale nástroje pro hodnocení chyběly, vznikl ve společnosti Firemní vzdělávání systém hodnocení kvality vzdělávání dospělých RATEA. Časopis v červnu doplňuje příloha Trendy ve firemním vzdělávání.
Hlavním tématem dubnového HR fora je Umělá inteligence v HR a práce s daty. V profilovém rozhovoru s Erikou Vorlovou, Chief Services Officer ve společnosti GasNet, hovoříme o ESG, která se pro firmy stává důležitou konkurenční výhodou. V rozhovoru s ní se dozvíte, jak GasNet podporuje rovné šance žen v zaměstnávání na všech úrovních managementu. Firma podporuje flexibilitu, aby nepřišla o talenty. Dalším velmi inspirativním tématem, které GasNet úspěšně řeší, je Equal Pay Gap neboli rovnost v odměňování mezi muži a ženami. Dlouhodobý nedostatek pracovní síly v ČR se neobejde bez zaměstnávání zahraničních pracovníků. Máme na to efektivní strategii? Dozvíte se v článku Proč se neobejdeme bez efektivní migrační strategie. Doba mění požadavky na top manažery. Jaké jsou trendy náboru špičkových manažerů? I o tom dubnovém HR forum píšeme.
Únorové vydání časopisu HR forum publikuje výstupy studie poradenské společnosti Korn Ferry o trendech v HR v roce 2024. Dále se v časopise dočtete o tom, jak se mění role lovců hlav (headhunterů), kteří se kromě náboru top manažerů nyní už zaměřují i na přípravu nástupců současné generace špičkových manažerů. „Český dělník soutěží s asijským robotem,“ hodnotí výstižně téma konkurenceschopnosti průmyslu v globálním měřítku v profilovém rozhovoru Vítězslav Lukáš, jednatel společnosti ABB Česká republika. V rozhovoru s ním se věnujeme významu automatizace a robotizace pro rozvoj lidí. V HR foru pokračujeme v představování projektů oceněných v soutěži HREA 2023 o nejlepší HR projekt. Dozvíte, jak probíhal projekt Indonésie, který realizovala společnost Škoda Group, K oceněným projektům patří projekt Ministerstva zdravotnictví, který se týkal interního rozvoje talentů.
Adventní a vánoční čas je ideální pro meditaci a přemýšlení o našem vlastním životě, co jsme během roku zvládli, prožili, co chceme zlepšit, kam chceme jít, kdo jsme a jaký chceme dát svému životu smysl. I proto jsme do profilového rozhovoru oslovili Janku Chudlíkovou, koučku, lektorku, mentoru, influencerku. Tvrdí, že se svými klienty a ve firmách nakonec vždy řeší sebehodnotu, sebevědomí amezilidské vztahy. Do soutěže o nejlepší HR projekty - HREA se jich letos přihlásilo víc než 40. V časopisu představujeme vítěze a oceněné projekty. Hodně se mluví o diverzitě, ale jaká je realita ve firmách ukazuje průzkum Jsme fér, který komentuje Lenka Sovová. Jak motivovat lidi k seberozvoji? Odpovídá Lucie Spáčilová z Performie. Valér Dzvoník z O2 je velký fanda firemního vzdělávání, dělá ho netradičně nejen u svého zaměstnavatele, ale také pro studenty na vysokých školách.
V časopise najdete profilový rozhovor s Liborem Sehnalem, personálním ředitelem společnosti ACG Flat Glass Czech Republic, pro niž jsou už skoro 20 let lidé na prvním místě. Dalším tématem je péče o zdraví zaměstnanců. Psychiatryně a koučka Jana Peclová a ergonom a fyzioterapeut Tomáš Mixa doporučují firmám, aby od hašení požáru přešli k řízení odolnosti. Jak se připravit na reporting o ESG se dočtete v rozhovoru s Lenkou Sovovou. Plavba na lodi je krásné hobby Evy Rakárové ze společnosti ACE Consulting, která tento koníček přenesla do manažerského vzdělávání. A pokud nechcete přijít o kandidáty, přečtěte si Tipy a triky Hany Slačálkové z Performie. Jak využívat moderní technologie a AI v HR, o tom se dočtete v příloze Technologie pro HR, kde zveřejňujeme i tabulku poskytovatelů technologií pro HR. Přejeme vám inspirativní čtení!
Časopis přináší profilový rozhovor s Janou Havlíčkovou, HR ředitelkou společnosti Preciosa. V něm se dozvíte, jak se v této společnosti prolíná tradice s budoucností, či jací jsou lidé v křišťálovém království. Dále zde najdete rozhovor s mezinárodně uznávaným strategickým vyjednavačem Radimem Paříkem, který stojí v čele Asociace vyjednávačů v ČR a na Slovensku nebo s Richardem Dobešem, šéfem českého Krauthammeru, který podrobně popisuje, jak se v 21. století mění vzdělávání. Představujeme také Asociaci korporátních ombudsmanů pro zaměstnance, o které jsme si povídali s Miroslavou Jelínkovou a Kateřinou Drahotovou. Najdete zde i desatero hořkých i sladkých zkušeností psycholožky Beáty Holé se zaváděním firemních hodnot. V článku z pera Jiřího Berana se dozvíte o fenoménu vertikálního vzdělávání.
Nevíte, kde a jak brát nové talenty? Inspiraci přináší v HR foru Hana Velíšková ze společnosti Mondi, která hledá 200 nových lidí na různé pozice a řeší to i rekvalifikacemi.Před 30 lety vznikla Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů, dnes se nazývá People Management Forum – co znamenalo uplynulých 30 let pro vývoj moderní české personalistiky? Dočtete se v anketě HR fora.V profilovém rozhovoru s Jaroslavem Křížem, vedoucím personálního oddělení magistrátu Hradec Králové se dozvíte, jak vypadá HR ve veřejné sféře. Možná by se byznys od veřejné správy mohl lecčím inspirovat .
Právě vychází dubnové HR forum! Navíc s přílohou Zdravá firma a benefity, která představuje trendy v poskytování benefitů a také zástupce poskytovatelů benefitních služeb! V časopisu HR forum najdete rozhovor se Zdeňkou Matouškovou, HR ředitelkou Nestlé ČR a Slovensko, o kolektivním vyjednávání. Dozvíte se, proč pro Zdeňku Matouškovou není kolektivní vyjednávání souboj v ringu a proč odbory považuje za prodlouženou ruku managementu. Věřím, že vás zaujme i článek Jindry Benka Proč mladí po pár letech opouštějí korporát?, který ukazuje, jak se mění trh práce vzhledem k nastupujícím generacím, které požadují více kreativity, samostatnosti a odpovědnosti za svěřené projekty. Jak by se korporát měl změnit, aby těmto očekáváním dostál? I to se v článku dočtete.
Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.