23.5.2022

Konference HR Know How: formování nové budoucnosti

V hotelu Pyramida jsme se 18.5. sešli na naší každoroční konferenci HR Know How, letos na téma Formování nové budoucnosti.

Jako každý rok i letos jsme přivítali inspirativní řečníky. Zaujali nás jejich názory na to, na co se máme připravit, protože nová budoucnost se stává přítomností. Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy mluvil o tom, že se neobejdeme bez nových profesí, Dana Fajmonová, z Raiffeisenbank nám ukázala, jak pracuje agilní HR, Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, mluvil o tom, že nejdůležitější je smysl toho, co děláme a proto je důležitá otázka Proč. Dozvěděli jsme se jaké benefity po Covidu zaměstnanci preferují i to, že telemedicína je benefit budoucnosti.Od advokátky Lenky Goméz jsme se dozvěděli co znamená Gig ekonomika a jak na ní reaguje naše právo.V panelové diskuzi nám zástupci středních škol představili úskalí vzdělávání pro budoucnost, Daniel Štrobl mluvil o psychologických dopadech pandemie na pracovní týmy a jednotlivce a poukázal na to, že přes rozmáhající se homeoffice je pro lidi nutné se setkávat.

Jiří Halbrštát nám představil výsledky mezinárodního výzkumu prováděného společností Manpower ohledně změn na pracovním trhu.Společnost Mondi Štětí nám představila model udržitelného rozvoje firmy a jeho výhody pro udržení zaměstnanců.Konferenci zakončili Rastislav Tesár a Libor Pyskatý ze společnosti McDonalds ukázkou možností virtuální reality ve vzdělávání i toho, že i ve velké mezinárodní firmě, která má matku v USA, se mohou prosadit myšlenky a aplikace vytvořené v aktivní místní pobočce.

A hlavně jsme se s vámi setkali, popovídali si, rozptýlili jsme se od každodenní rutiny, připomněli si, že 20. května se již po čtvrté slaví mezinárodní den HR, užili jsme si tak den trochu jinak.Už se těšíme na další ročník.Více fotografiií naleznete zdeMáme pro záznam rozhovoru s Danielem Štroblem, který byl řečníkem na naší konferenci, Rozhovory nejen s ním byly natočeny na naší konferenci ve spolupráci s HR Tv:https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-daniel-strobl-id-4204339https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-petr-ludwig-id-4204338https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-radek-spicar-id-4204334Ohlasy od účastníků konference:Pozitivní ohlasy od účastníků konferenceVideo z konference naleznete zde:https://www.youtube.com/watch?v=IelKZkSAL9Y

Další aktuality

Chcete dostávat aktuality přímo do e-mailu?

Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.