11.2.2024

Máme pro vás nové číslo časopisu HR Forum

V únorovém vydání časopisu HR forum publikujeme výstupy studie poradenské společnosti KornFerry o trendech v HR v roce 2024. Dočtete se např. o tom, jak se mění role lovců hlav (headhunterů) a nalezněte zde  mnoho dalších zajímavých informací včetně představení dalších projektů, oceněných v soutěži HREA 2023.

V novém vydání časopisu HR forum pro vás máme výstupy studie poradenské společnosti KornFerry o trendech v HR v roce 2024. Dále se zde dočtete o tom, jak se mění role headhunterů, kteří se kromě náboru top manažerů nyní už zaměřují i na přípravu nástupců současné generace špičkových manažerů.

„Český dělník soutěží s asijským robotem,“ hodnotí výstižně téma konkurenceschopnosti průmyslu v globálním měřítku v profilovém rozhovoru Vítězslav Lukáš, jednatel společnosti ABB Česká republika. V rozhovoru s ním se věnujeme významu automatizace a robotizace pro rozvoj lidí. Roboti berou podle V. Lukáše lidem špatnou práci a otevírají prostor pro rozvoj a rekvalifikaci lidí, jsou v tomto ohledu velkou příležitostí, kterou je třeba co nejdříve využít. Důležitá je proto podle něj spolupráce byznysu se školami a modernizace vzdělávání v souladu s pokrokem vědy a výzkumu.

V časopise pokračujeme v představování projektů oceněných v soutěži o nejlepší HR projekt roku - HREA 2023. Dozvíte, jak probíhal projekt Indonésie, který realizovala společnost Škoda Group, které se podařilo relokovat 300 studentů z Indonésie do Česka. K oceněným projektům patří i projekt Ministerstva zdravotnictví, který se týkal interního rozvoje talentů. Určitě čtenáře zaujme i vzdělávací projekt společnosti Ostravské vodovody a kanalizace „Jak si vychovat nové provozní montéry vodovodů“.  

V časopise najdete také inspiraci pro interní komunikaci nebo vysvětlení novinek, které zákoník práce přináší pro dohodáře. Tentokrát v časopise přinášíme ipohled ze Slovenské republiky, který se týká zkušeností s age managementem.

Pokud si chcete přečíst více, objednejte si časopis v tištěné nebo digitální verzi.

Další aktuality

Chcete dostávat aktuality přímo do e-mailu?

Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.