15.8.2021

V HR čelíme zcela novým výzvám. Hledáte nové zaměstnance, anebo možnosti, jak firmu zeštíhlit? Jaké jsou vyhlídky naší ekonomiky?

V HR čelíme zcela novým výzvám. Hledáte nové zaměstnance, anebo možnosti, jak firmu zeštíhlit? Jaké jsou vyhlídky naší ekonomiky?

Zvýrazněte si v kalendáři datum 6. a 7. října 2021. Na výstavišti v Praze-Letňanech totiž proběhne největší akce na českém trhu práce. Společnost Profesia na tyto dny připravila desátý veletrh práce Profesia days a odbornou akci HR days, a souběžně s nimi uspořádá Hospodářská komora konferenci HR Chytře. Vznikne tak největší HR akce roku a Vy se budete moci zúčastnit tří akcí na jednom místě.Své akce Profesia days a HR days připravujeme v době, kdy trh práce v České republice prodělal velké změny a turbulence, navíc se nedá jednoznačně charakterizovat ani předvídat jeho vývoj. Některé firmy jsou nucené zeštíhlovat a zavádět úsporná opatření, jiné zoufale hledají nové zaměstnance, protože mají velké množství zakázek, které potřebují splnit. Jaký je stav českého hospodářství? A jaké problémy v současné době HR pracovníci v českých firmách řeší? To jsou jen některé z otázek, v nichž nabídneme názory erudovaných odborníků, podložené aktuálními studiemi a informacemi z jednotlivých firem.Kontakt s tisícovkami zájemců o práciVeletrh práce Profesia days vždy naláká na výstaviště v Letňanech tisícovky lidí, kteří hledají práci nebo prověřují možnosti svého uplatnění.Profesia days kromě výstavní části nabízejí i bohatý doprovodný program, který motivuje k návštěvě lidi, kteří se aktivně zajímají o rozvoj své kariéry. A také poskytují vynikající servis těm, kteří sem přijdou hledat své potenciální zaměstnavatele. Návštěvníci zde mají možnost spolu s profesionály sestavit nebo vyladit svůj životopis – včetně úpravy vizáže a kvalitní fotografie – a poté vyrazit mezi vystavovatele.Návštěvníky sem ale lákají i další zajímavé doprovodné aktivity. Stejně jako v předchozích ročnících najdou na veletrhu přednášky o možnostech osobnostního růstu, rady pro to, jak zvládnout vzdělávání v jazykové, IT a v dalších oblastech, pracovně právní poradenství či poradenství pro osoby znevýhodněné na trhu práce. I letos je připravený bohatý program pro hlavní pódium, kde nabídnou své inspirativní příběhy a zkušenosti zajímaví podnikatelé, sportovci a umělci. Tentokrát to budou například přednášky zaměřené na to, jak covid zamíchal strukturou konkrétních pozic ve firmách, jak řešit bezpečnou komunikaci v on-line prostoru, nebo jak vypadá osobnostní profil člověka, který má šanci uspět na současném trhu práce.https://profesiadays.cz/praha/hlavni-podium/

HR days – jak zvládat výzvy současného trhu práceSpolu s Profesia days jako akcí otevřenou veřejnosti probíhá i odborná část veletrhu – HR days. Ta je letos koncipovaná tak, aby HR odborníkům z firem poskytla co nejlepší přehled, co se v současné době s pracovním trhem děje. Kromě jiného zde budou prezentovány výsledky několika zajímavých studií. První z nich se zaměřuje na stav a vyhlídky české ekonomiky, další na to, co čeští zaměstnanci chtějí a jak je možné je motivovat.https://hrdays.cz/sessions/stav-a-vyhlidky-ceske-ekonomiky/https://hrdays.cz/sessions/co-vase-zamestnance-motivuje-a-co-naopak-stve-data-z-analyzy-pracovniho-trhu-2020/To je ale jen část z toho, o čem se bude v rámci HR days diskutovat. Témata přednášek a workshopů jsou zvolena tak, aby v ucelené formě pokrývala jednotlivé personalistické procesy a aktuální změny v nich – od náboru zaměstnanců přes změnu role lídra, způsoby hodnocení výkonu lidí a jejich motivaci, optimální nastavení benefitů, až po uplatnění moderních technologií v personalistice a dopad robotizace a automatizace na pracovní trh.

HR days a Profesia days 2021 jsou připravovány na termín 6. a 7. října v areálu PVA EXPO PRAHA. Informace o akcích průběžně přibývají na jejich stránkách profesiadays.cz a hrdays.cz.Zdroj: Kateřina Čumpelová, Marketing & Event Coordinator, Profesia CZ, spol. s r.o.

Další aktuality

Chcete dostávat aktuality přímo do e-mailu?

Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.