Zpět na všechny akce

HREA 2023

Do Soutěže o nejlepší personální projekt HREA 2023 se přihlásilo rekordních 43 projektů, a to do tří kategorií: Velké společnosti, Malé a střední společnosti a Neziskové organizace a Státní správa. Projekty měly velmi vysokou úroveň a i proto kromě vítězných cen porota ocenila některé projekty čestným uznáním. Vítězné společnosti přebraly ocenění na HREA Summitu, který se konal 26. října 2023 ve Spojce Karlín v Praze.

26.10.2023

Letošní ročník soutěže o nejlepší HR projekt byl mimořádný nejen rekordním počtem přihlášených projektů, ale i pestrou skladbou zaměření a témat jednotlivých projektů. Kromě témat digitalizace HR procesů a podpory zdravého životního stylu zaměstnanců se společnosti ve svých HR projektech zaměřily na efektivní nábor a onboarding, a to i v mezinárodním měřítku, na podporu inkluze a diverzity, na interní komunikaci, na práci s talenty a spolupráci se školami.

Vůbec nebylo pro porotu jednoduché vybrat ty nejlepší a kdyby porota mohla, ocenila by zřejmě každý projekt. Všechny prezentované projekty totiž ukázaly, jak obrovský posun v práci HR v posledních letech nastal. Kromě toho vysoký počet přihlášených projektů do letošního ročníku také potvrdil, že zástupci HR mnoha společností mají chuť výsledky své práce předvést na veřejnosti. Se svými projekty na HREA Summitu, který se konal v krásném prostředí Spojky Karlín, nakonec vystoupilo 39 přihlášených. Po představení všech prezentací došlo k vyhlášení vítězných projektů i k hlasování o nejlepším projektu z pohledu odborné veřejnosti.

„Naprosto skvělá atmosféra, nadšení lidí, kteří zde představují své projekty přihlášené do naší Soutěže o nejlepší personální projekt roku, radost těch, kteří vyhráli, inspirace, kterou si všichni účastníci odnášejí, to vše neodmyslitelně patří k našemu HREA Summitu. Myslím si, že není lepší možnost, jak se dozvědět a také veřejnosti představit, co všechno personalisté ve svých firmách dělají a zároveň ocenit ty nejzajímavější projekty, i proto je pro nás v PMF tato soutěž jednou z nejdůležitějších aktivit, “ okomentovala soutěž Eva Hejlová, viceprezidentka PMF.

Vítězové soutěže HREA 2023

Kategorie Velké společnosti:
Vítězem se stala společnost Česká lékárna Holding, a.s. (Dr. Max) s projektem Podpora zájmu, náboru a retence studentů v klíčovém studijním oboru Diplomovaný farmaceutický asistent na vyšších odborných školách.

Čestné uznání získala za projekt Indonésie společnosti Škoda Group zaměřená na mezinárodní mobilitu a zaměstnávání zahraničních pracovníků.

Další Čestné uznání si  odnesla společnost Hella Autotechnik NOVA za projekt HELLATHON, což je soutěž určená pro talentované studenty technických oborů. Inspirací pro vznik této soutěže byl úspěšný koncept hackathonu. Tato soutěž se koná jednou ročně a nabízí studentům jedinečnou příležitost projevit své technické dovednosti a soutěžit s vrstevníky.

Další Čestné uznání získala i společnost Foxconn za projekt Fair Pay, díky kterému mohou zajistit interní rovnost v odměňování a jednoduše řídit mzdy napříč celou společností.

Kategorie Malé a střední firmy do 500 zaměstnanců:
Vítězem se stala společnost Essox za projekt Klimatická mozaika zaměřený na aktivity společnosti, které pomáhají k zastavení přicházející klimatické změny.

Čestné uznání získala společnost Ostravské vodovody a kanalizace za projekt Výchova budoucích provozních montérů vodovodů.

Kategorie Veřejná správa:
Vítězem se stal projekt Ministerstva zdravotnictví ČR „Průvodci progresu“- interní rozvoj talentů, který se zaměřil na budování komplexního systému vzdělávání a práce s talenty v prostředí státní správy.

Cena veřejnosti:
Penny Market s.r.o. za projekt Dáme Česko – Hezky česky po Česku

Cena prezidenta PMF za společenský přínos:
Cenu získala společnost IKEA za projekt Skills for Employment, který se zaměřuje na diverzitu a inkluzi. Projekt řeší několik oblastí: Pomoc běžencům se statusem uprchlíka nebo speciální ochrany, najít si důstojnou práci, ať už v rámci IKEA nebo kdekoliv na trhu práce, dále upevňuje kulturní propojení stávajících zaměstnanců s lidmi z různých zemí a zároveň tak má velkou přidanou hodnotu pro organizaci a pro společnost jako celek.

Děkujeme všem vítězům a účastníkům soutěže.

Dále děkujeme partnerům HREA Summitu:

Generálnímu partnerovi společnosti Sodexo

Partnerům: image lab, OKsystem, Performia, Ulekaře.cz, Health+, Up, Coaching prosperity, Happiness@work, Brand Bakers, Nestlé, Firemní vzdělávání.

Fotografie z akce

Žádné obrázky nejsou nalezené.

Projekty HREA 2023

HREA 2023 Projekty
Stáhnout dokument

Chcete dostávat aktuality přímo do e-mailu?

Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.